szkoła_pamięta_2022_podziękowania od MEiN

Nasza szkoła otrzymała dyplom za podjęte działania w ramach inicjatyw #SzkołaPamięta. Jak co roku naszych uczniów nie zabrakło na cmentarzu, w Palmirach czy na szlaku Szarych Szeregów. Odbyły się wyjątkowe lekcje historii w terenie i spotkania, które pozostaną w pamięci. Prezentacje, dyskusje, gazetki.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Po raz kolejny nasza szkoła zdobyła wyznaczony cel, a z rozmów z dziećmi i młodzieżą udało się to w pięknym stylu.
Uznanie za wychowanie w poszanowaniu do tradycji, patriotyzmu… tego co w sercu mamy dotarło w formie dyplomu.

dyplomszkolapamieta2022