W listopadzie na stronie naszej szkoły pojawiły się informacje o konkursach matematycznych pod patronatem Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Tym samym chcieliśmy zachęcić was do dodatkowej pracy, do zaangażowania i wyjawienia swoich talentów, nie tylko w dziedzinie matematyki. Tam właśnie mieliście taką możliwość. Połączenie matematyki i sztuki, pozwoliło rozwijać waszą aktywność artystyczną oraz rozbudzać inwencję twórczą. Każdy miał szansę zaprezentowania własnych obserwacji i przemyśleń w sposób plastyczny.

Cieszy fakt, że niektórzy przygotowali swoje „Manufaktury matematyczne”. W pierwszym konkursie wzięło udział 7 dziewcząt z naszej szkoły, tj. Karolina Jagiełło ucz. kl. 2a, Maria Piotrowska ucz. kl. 6c, Maria Nałęcz ucz. kl. 7a, Daria Suchecka kl. 7a, Amelia Dobjasz kl. 7a, Antonina Stani kl. 8c, Gabriela Hodór kl. 8b.
Decyzją szkolnej komisji konkursowej do kolejnego etapu konkursu zgłoszone zostały prace Karoliny Jagiełło, – jako reprezentantki klas I-III oraz Gabrieli Hodór, której praca prezentowała grupę klas 4-8.
Gratulujemy, dziękujemy wszystkim uczestniczkom i z utęsknieniem czekamy na wyniki kolejnego etapu.
Przed nami wyczekiwana przerwa świąteczna. Nie zapominajcie, że w tym czasie możecie poćwiczyć swoje szare komórki, ponieważ do 2 stycznia możecie oddawać zestaw nr 3 naszej szkolnej ligi matematycznej. W tym miejscu dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zestaw nr 2. Szczególnie mocno klasom 8, które mimo licznych dodatkowych obowiązków i przygotowań przedegzaminacyjnych znajdują czas, aby sprawdzić swoje szanse z łamigłówkami i ciekawymi zadaniami z matematyki. Oto uczestnicy 2 edycji ligi:
Klasy 4: Kinga Baśkiewicz, Mateusz Zegarski, Mateusz Figielski, Nikodem Mikusek, Amelia Śnieg,
Maciej Bagrowski, Julia Witkowska, Antonina Andrzejczuk, Antonina Bieniada.

Klasy 5: Wojtek Bukat, Marcel Gurgul, Kornel Czarnecki, Natalia Dobrzyńska, Emilia Mierzejewska, Zuzanna Niewęgłowska, Michał Czopur, Lena Szczepańska, Gabriela Nałęcz.
Klasy 6: Kuba Gnat, Aleksandra Janik, Jakub Janowski, Patryk Bombalak, Aleksander Bors, Stefan Gozdek, Zieliński Borys, Łukasz Olichwier, Michał Nizioł.
Klasy 7: Karolina Bęczkowska, Emilia Niewęgłowska, Michał Grześ, Maja Romaniuk, Franciszek Wojciechowski.
Klasy 8: Lena Adamczyk, Bartosz Olichwier, Zofia Filipiak, Szymon Bartosiewicz, Adam Włodarski, Agata Popeluch, Zuzanna Walczuk, Mikołaj Fronczak, Marcelina Zarzycka, Wiktoria Bieganowska, Oliwia Mizińska, Kamila Mizińska, Sofia Babii, Filip Kruk, Adam Dobrosz, Franciszek Staciwa, Hanna Loszewski, Hubert Kalicki, Daniel Pałuba, Amelia Kiljańska, Kazimierz Rydzewski, Antonina Stani, Magda Mrozowska, Katarzyna Małyszko, Barbara Sobańska, Olha Hurniak.
Szczegółowe wyniki możecie sprawdzić na gazetce matematycznej przy sali nr 29.
Kochani niech ten zbliżający się czas Bożego Narodzenia minie w atmosferze rodzinnej, na aktywnym wypoczynku. Może ktoś z Was, zaangażuje się w kolejny konkurs. Tym razem humaniści pióro w dłoń, ponieważ to konkurs matematyczno-literacki. Pamiętacie? Dal wszystkich, którzy zapomnieli szczegóły konkursu, poniżej przypominamy zasady:
Tymczasem miłego i aktywnego wypoczynku.