Piknik ekologiczny - baner reklamujący wydarzenie 28.04.23 r.

28 kwietnia w naszej szkole odbyło się piękne wydarzenie o charakterze edukacyjnym. Tego dnia bowiem zorganizowany został „Rodzinny piknik edukacyjny” dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Cała społeczność szkolna uczestniczyła w licznych atrakcjach przygotowanych dla niej na świeżym powietrzu, na szkolnym patio.

Celem spotkania było budowanie postaw proekologicznych, które połączone z aktywnymi działaniami na rzecz środowiska przyczynią się do pogłębiania wiedzy i wrażliwości ekologicznej wśród dzieci, młodzieży i ich rodziców.

Na uczniów wszystkich klas czekało 12 stanowisk z ciekawymi propozycjami zadań do wykonania i jednocześnie uświadamiających jak ważna jest ochrona środowiska naturalnego oraz 1 stanowisko ze zdrowymi przekąskami i napojami dla uzupełnienia sił witalnych. Wśród stoisk m.in. pokój eko zagadek, sadzenie roślinek w glinianych doniczkach, tworzenie bomb nasiennych, z których wyrosną nam rośliny miododajne, eko VR, eko biżuteria i wiele innych. Wszystkie stoiska cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Każdy otrzymał tego dnia duża dawkę praktycznej i teoretycznej wiedzy na temat ekologii i postaw pożądanych dla wspierania naszego środowiska przyrodniczego. Na pikniku ekologicznym nie zabrakło również grodziskiego Radia Bogoria, które także relacjonowało nasze spotkanie. Po raz kolejny udowodniliśmy, że tytuł „Eko-Szkoły”, który dumnie nosi nasza Szósteczka został nam przyznany nie bez powodu.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i przebiegu naszego pikniku. Wasza postawa jest EKO!

#Edukacja Ekologiczna