Logo Grodziska Mazowieckiego z napisem Grodzisk Mazowiecki

Jak napisała Joanna Białobrzeska: „Jest na mapie mała kropka, ja tu mieszkam, tu mnie spotkasz” - naszą „małą kropką” jest Grodzisk Mazowiecki - miasto piękne i ciekawe, miasto pełne uroczych miejsc i inspirujących ludzi. Dlatego pierwszaki z naszej szkoły postanowiły zgłębić tajemnice naszej małej ojczyzny i zdobyć odznaką „MAŁEGO GRODZISZCZANINA”.
Rozpoczęliśmy bardzo szybko, choć jeszcze mali i wszystko w naszej szkole nowe w dniu święta Szkoły wyruszyliśmy na spacer po naszym mieście poznając jego zabytki, charakterystyczne miejsca i budowle.

Choć była to długa wyprawa, przyniosła nam wiele radości i dużo wiedzy.W kwietniu poznaliśmy legendę o tym, jak Grodzisk został obwołany miastem. Dowiedzieliśmy się czym jest herb i jak wygląda herb naszego miasta a następnie wykonaliśmy go różnymi technikami plastycznymi.
Maj to miesiąc w którym wszystkie klasy pierwsze wybrały się do Willi Niespodzianka na spotkanie z p.Tomaszem Krupskim, który opowiedział nam więcej o Grodzisku, zdradził kilka sekretów i planów naszych włodarzy na to, by Grodzisk stał się jeszcze piękniejszy i jeszcze bardziej ciekawy. Następnie pozwolono Nam zwiedzić ratusz, który zrobił na nas ogromne wrażenie.
Przez cały ten rok pilnie pracowaliśmy, uczyliśmy się, zdobywaliśmy wiedzę o naszej małej ojczyźnie. Wierzymy w to, że swoje zadanie wykonaliśmy na 6. Poniżej możecie obejrzeć fotorelację z naszych działań.
Teraz cierpliwie czekamy na decyzję Pani dyrektor, czy zasłużyliśmy na odznaki. Trzymajcie za nas kciuki!