wolontariusze przy akcji :Zapraszamy na zdrowe śniadanie vege"

W czwartek 28.09.23 r.,  w naszej szkole odbyło się zdrowe śniadanie „na wypasie”, bo tak właśnie dzieci i młodzież określają to, co lubią najbardziej, w tym wypadku - hamburgery. Ważny jest fakt, że nie były one z tradycyjnego mięsa, tylko vege co oznacza, że nie było w nich składników odzwierzęcych tylko roślinne. Pod terminem vege kryje się propagowanie idei miłości do zwierząt i zdrowego stylu życia, do którego chcemy zachęcić naszych uczniów. Ku naszemu pozytywnemu zaskoczeniu, dzieci chętnie skorzystały z naszego śniadania. Zdrowe, ciepłe kanapki znikały w mgnieniu oka z naszego kulinarnego stoiska.

Chcemy także poinformować , że nasza szkoła skorzystała z inicjatywy edukacyjnej pod hasłem: „Labolatoria przyszłości” otrzymując dofinansowanie na sprzęt potrzebny do realizacji przedsięwzięć kulinarnych. Tym razem skorzystałyśmy z nowoczesnych piekarników. Mamy w zanadrzu, jeszcze inne cuda techniki, które wykorzystamy podczas warsztatów kulinarnych, a te, będziemy kontynuować już od października.
Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor oraz Radzie Rodziców za wspieranie naszych inicjatyw.