zawodnicy karate na wręczeniu pucharów

Mamy kolejnego mistrza - jest nim Aleks Owczarek z klasy 1d, który 16 marca 2024 na Łotwie w miejscowosci Salaspils (okolice Rygi) brał udział w Turnieju to 1st LKKL/Karate Skola Full Contact Open European Cup 2024.
W turnieju wzięło udział ok 430 zawodników reprezentujących Łotwę, Litwę, Estonię, Szwecję, Ukrainę, Niemcy, Czechy oraz Polskę.

Formuła zawodów pozwala na użycie pełnej siły kopnięć oraz uderzeń stosowanych w karate kyokushin (nie ma miękkiej gry)
Kategoria naszego Aleksa to U7 -25kg. Zawody rozgrywane są systemem pucharowym czyli przegrany zawodnik odpada.
Aleks stoczył 3 zwycięskie pojedynki i stanął na najwyższym podium.
Pierwsza walka odbyła się z utytułowanym zawodnikiem (pretendentem gospodarzy do tytułu). Aleks zwyciężył po jednogłośnego decyzji sędziów.
W drugiej walce o wejście do finału Aleks również walczył z zawodnikiem gospodarzy i tutaj zwyciężył on przed czasem trafiając dwa razy w głowę uzyskując kolejno wazari i ippon.
Do trzeciego pojedynku Aleks wyszedł do przeciwnika z Ukrainy, który wszystkie swoje walki kończył przed czasem zarówno z zawodnikiem z Estonii jak i Łotwy.
Tutaj również walka została zakończona przed czasem. Aleks dwa razy celnie trafił nogą frontalnie w twarz przeciwnika.
Aleks na co dzień reprezentuje klub UKS Pancerni
Aleks w końcu dołączył do swojej kolekcji 1 miejsce z konkurencji kumite czyli walki.
Mimo swojego młodego wieku stawał już na podium turniejów regionalnych czy ogólnopolskich.