Śpiewająca dziewczynka za dziewczynką na kolorowym tle rozrzucone

W dniu 23.04.2024 r. w grodziskim Centrum Kultury już po raz piąty odbył się finał Gminnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej "Keep Calm and Sing a Song".

W tym roku pierwszy raz zmagania wokalne podzielone były na dwie kategorie wiekowe- pierwsza dla dzieci z klas 3-5 i druga dla uczniów klas 6-8. Nasze niezawodne konferansjerki, panie Anna Lipner oraz Iga Barańska

zaczęły koncert od nieśmiertelnego cytatu: "Śpiewać każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej, ale nie o to chodzi jak co komu wychodzi" Prawda to znana nie od dziś, ale nasi uczestnicy pokazali, że wcale nie "trochę lepiej", a fantastycznie i na pełnej petardzie! Repertuar był bogaty w najlepsze hity z list przebojów, a trema nie zjadła nikogo.

Profesjonalne jury złożone z utalentowanej wokalistki programu "Jaka to Melodia?" i trenerki wokalnej Dagmary Jaworskiej, aktora i wokalisty Chrisa Cugowskiego oraz specjalisty do spraw kultury grodziskiej oraz radnego Łukasza Nowackiego zmierzyło się z trudnym wyzwaniem.

Na scenie CK stanęli reprezentanci 7 szkół podstawowych z gminy Grodzisk Mazowiecki: Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej nr 5, Szkoły Podstawowej nr 6, Społecznej Szkoły Podstawowej nr 23 oraz SP w Adamowiźnie. Jury miało nie lada orzech do zgryzienia próbując wyłonić laureatów podium oraz przyznając wyróżnienia.

Ostatecznie w kategorii klas młodszych I miejsce zajęła Kalina Kubacka z SP2, II miejsce zdobyła Hania Kwaczyńska z SP6, a na III miejsce wskoczyła Marcelina Twardoch z SP5. Natomiast wyróżnienia w klasach 3-5 przyznane zostały Zosi Kozłowskiej z SP5, Kalinie Koryś z SP6 oraz Dawidowi Guzikowi z SP w Adamowiźnie.

W kategorii klas starszych najwyższy stopień na podium przypadł rewelacyjnej Kai Maliszewskiej z SP4, II miejsce zajęła Maja Cyronek z SP2, a III

Klaudia Kozłowska z tej samej szkoły. Wyróżnieniami zaś pochwalić się mogą Zuzia Ziomek z SP1, Ola Dobrowolska z SP w Adamowiźnie oraz tegoroczne objawienie hardrockowe- duet Przemyslaw Gronczewski i Marcin Petrus również z Adamowizny.

Te występy wszyscy zapamiętają na długo, jednakże nie były to jedyne atrakcje przygotowane przez organizatorów konkursu. Wspaniale zatańczyły uczennice klas 1-3 grodziskiej Szósteczki pod czujnym okiem pani Aleksandry Dziewickiej. Widzowie mogli również zanurzyć się w magiczny świat bajek za sprawą klasy 3d, która cudownie przedstawiła historię Czerwonego Kapturka prezentując talent aktorski oraz profesjonalne kostiumy. Za to przeżycie należy w tym miejscu złożyć podziękowania reżyserce wydarzenia, pani Iwonie Zwierzchowskiej oraz koordynatorce dźwięku, pani Agnieszce Kuran. Drugą baśnią, którą mogliśmy podziwiać (i to w języku niemieckim) był Kopciuszek w interpretacji uczniów klasy 7c pod kierownictwem pani Moniki Strąk. Było zabawnie i romantycznie i wszyscy, na szczęście, żyli długo i szczęśliwie.

W tym miejscu nie możemy nie złożyć podziękowań pracownikom Centrum Kultury, którzy od początku wspierają naszą inicjatywę udostępniając profesjonalną scenę oraz obsługę dźwięku i oświetlenia. Dziękujemy też Burmistrzowi i Urzędowi Gminy za zasponsorowanie nagród rzeczowych. Bez Was nie byłoby nas.

I tak oto kolejny konkurs wokalny przeszedł do historii wspaniale wieńcząc Dzień Języka Angielskiego obchodzony właśnie 23 kwietnia. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom talentu i odwagi i do zobaczenia za rok!

Tekst: Anna Jakubowska,
Zdjęcia: Anna Wojciechowska