Rycina przedstawia grodziską zabytkową lokomotywka

W miniony piątek w naszej szkole odbył się konkurs “Grodzisk moja mała Ojczyzna”. W konkursie udział brali uczniowie z terenu naszej gminy, w składzie 6 drużyn. Konkurs polegał na odgadywaniu zagadek, działania na czas, pracy w grupie, wykazaniu się wiedzą na temat naszej gminy, znajomością historii oraz miejsc związanych z Grodziskiem Mazowieckim.

W jury mieliśmy wielki zaszczyt gościć Panią Aurelię Sobieraj, oraz nauczycieli ze szkół biorących udział w konkursie. Okazało się, że wszyscy uczniowie świetnie orientują się w historii, zabytkach, znają słynnych i zasłużonych Grodziszczan, wobec czego nie było zaskoczeniem, że każda drużyna zajęła na podium pierwsze miejsce.
Po konkursie jury, zawodnicy oraz goście otrzymali zdrowy poczęstunek, bowiem jako szkoła promująca nie tylko rozwijanie umiejętności, zgłębianie wiedzy, pamiętamy, że zdrowa dieta to podstawa. Za organizację konkursu dziękujemy Paniom Agnieszce Osiadacz, Agnieszka Stankiewicz, Marcie Wilk, Katarzynie Kuneckiej, Idze Barańskiej i Alicji Fijałkowskiej.
Za pomoc w przygotowaniu konkursu oraz poczęstunku dziękujemy PCK, Pani Bożenie Bajkowskiej, oraz gratulujemy wszystkim uczestnikom.
Poczęstunek został przygotowany z wykorzystaniem sprzętów który pozyskaliśmy w ramach projektu “Laboratorium przyszłości”.

Tekst i zdjęcia: Alicja Fijałkowska