logografika projektu szkoła do hymnu. Na białoczerwonej fladze białoczerwony klucz wiolinowy oraz napis: szkoła do hymnu

Już po raz piąty nasi uczniowie i nauczyciele, w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W tym roku był to czwartek, 10 listopada. W ten sposób włączyliśmy społeczność szkolną we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Klasy młodsze pod czujnym okiem swoich pań w salach bowiem szkolny apel odbył się 9 listopada, a klasy starsze w obecności znakomitego gościa pana Stanisława Rumianka pseudonim Wilk zaśpiewały cztery zwrotki naszego Mazurka.

Wspólne śpiewanie przypomina nam, że kolejnego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju. Wolność nie jest nam dana raz na zawsze, ale jest nam zadana do odrabiania każdego dnia. Wspólnota, patriotyzm, odpowiedzialność – nasze zadania, które chętnie wykonujemy. Za rok naszej szkoły także nie zabraknie – obiecujemy.

#SZKOŁADOHYMNU

Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem podsumowującym akcję. Znajdą go Państwo na naszej stronie internetowej https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szkola-do-hymnu-w-michalickim-zespole-szkol-ponadpodstawowych