zdjęcie przedstawia Mikołaja na łyżwach

21 grudnia był wyjątkowym dniem dla naszych przedszkolaków z grupy 0a, ponieważ był to czas pierwszej grupowej wigilii. Maluchy doskonale znają nasze tradycje i chętnie opowiedziały o tradycjach świątecznych w swoich domach. Każde dziecko przyznało, że ich mamy spędzają bardzo dużo czasu w kuchni przygotowując smakołyki na wigilijny stół.

Nasze maluchy lubią wyzwania, i postanowiły, że wyręczą swoich rodziców i z pomocą mamy dziewczynki z grupy, przygotowały przepyszne szyszki. Musimy przyznać, że mamy małych profesjonalnych cukierników.

Dzień był niezwykły nie tylko z powodu wigilii, ale również z powodu wizyty pewnego gościa.

Do naszych przedszkolaków często przybywa dużo miłych gości, ale tego dnia przybył ten niezwykły, wyjątkowy, długo oczekiwany przez dzieci - Święty Mikołaj.

Podczas rozmowy o tradycjach świątecznych dzieci usłyszały dźwięk dzwoneczków i pukanie do drzwi. Gdy tylko Mikołaj wszedł do sali, na buziach dzieci pojawiło się zdziwienie, zaskoczenie, ale przede wszystkim uśmiech od ucha do ucha.

Mikołaj porozmawiał z dziećmi, które zapewniały, że były bardzo grzeczne. Maluchy zaśpiewały i zatańczyły dla wyjątkowego gościa. Mikołaj przy wsparciu pomocnika – Śnieżynki, przyniósł ogromny worek prezentów. Każde dziecko otrzymało upominek. Okazało się, że Panie w grupie 0a, również były grzeczne, w worku Mikołaja znalazły się również prezenty dla nich.

Wszystkie przedszkolaki były szczęśliwe z powodu otrzymanych prezentów i obiecały uroczyście, że cały rok będą bardzo grzeczne.

Serdecznie dziękujemy Śnieżynce za pomoc w organizacji tego dnia, mamie za przygotowanie z dziećmi szyszek, a Mikołajowi za odwiedziny i wspaniałą zabawę.