postaci z bajek

Z całą pewnością większość z nas zna Czerwonego Kapturka, Królową Śniegu, Kubusia Puchatka czy Kopciuszka.
Dziecięcy świat po części utkany jest z bajek i baśni. Magia, tajemnica ,humor i nauka ukryte są w barwnych opowieściach fascynujących od stuleci i małych i dużych. W naszej świetlicy obchodziliśmy również tydzień baśni i bajek. Wychowawcy prowadzili zajęcia o tematyce baśniowej w trakcie których dzieci słuchały czytanych opowieści, kolorowały wybrane postacie,

samodzielnie czytały wybrane baśnie oraz przygotowały prace, które wzbogaciły gazetkę w szkolnej świetlicy. Bajki i baśnie oddziaływają pozytywnie nie tylko na wyobraźnię dzieci, ale również kształtują prawidłowe postawy społeczne, uczą wartości moralnych i estetycznych, budują poczucie wartości. Jednym słowem wzbogacają osobowość i charakter i dlatego tak cenne jest czytanie opowiadań i bajek. Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć z naszych zajęć i wykonanych prac plastycznych.