papierowe katalogi biblioteczne

W tym tygodniu nasze przedszkolaki odwiedziły Grodziską Mediatekę i uczestniczyły w pierwszym spotkaniu z cyklu zajęć bibliotecznych.

Dzieci poznały sympatyczne Panie z biblioteki miejskiej, które opowiedziały, jak założyć konto w bibliotece oraz jak z niej korzystać. Większość dzieci zapewniła, że już wkrótce wróci tu z rodzicami. Dzieci wysłuchały bajki oraz poznały różne rodzaje bajek . Następnie był czas na rozprostowanie ciała i wesołe zabawy z chustą animacyjną. Tym razem wyjątkowo nie musiała być zachowana cisza w bibliotece. Po zabawie odbyły się drugie zajęcia. Tym razem dzieci zapoznały się z robotami i na chwilę stały się małymi programistami. Wszyscy w wielkim skupieniu projektowali swoim robotom drogę oraz zmieniali kolory i odgłosy swoich nowych przyjaciół. Dobrze, że to nie koniec naszych spotkań w Mediatece. Już nie możemy się doczekać , czym będziemy się zajmować na następnym spotkaniu.