pluszowy miś

W ubiegłym tygodniu klasa 2 d wzięła udział w wyjątkowej lekcji języka angielskiego – świętowaliśmy bowiem Dzień Pluszowego Misia. Zajęcia zaczęliśmy od prezentacji i opisania swoich ulubionych pluszaków. Przypomnieliśmy sobie nazwy części ciała (wzbogaciliśmy dotychczasową wiedzę o nowe słownictwo:

claws, tail, paws, tummy…) nazywaliśmy kolory, określaliśmy wielkość, segregowaliśmy i przeliczaliśmy zbiory. Kolejnym punktem ‘misiowego dnia’ była nauka piosenki „My Teddy Bear”. Dzieci pięknie śpiewały, część uczniów postanowiła nawet wyjść na środek sali i wspólnie zatańczyć do piosenki 😉. Podsumowaniem zajęć, a zarazem sprawdzeniem swojej wiedzy, było wykonanie karty pracy i wspólny quiz przy tablicy.