Logografika Twoje Dane Twoja Sprawa

Nasza szkoła już kolejny rok bierze udział w programie Twoje Dane Twoja Sprawa. Wprawdzie główne działania związane z projektem rozpoczynamy 27 stycznia w przededniu Dnia Ochrony Danych Osobowych, kiedy to w naszej szkole zaangażujemy się w Finał WOŚP i będziemy kontynuować w drugim półroczu, ale już dziś warto zwrócić uwagę na wasze działania.

Coraz częściej, coraz świadomej korzystamy z publicznego Wi-Fi, różnych urządzeń połączonych ze sobą niewidzialną nicią a czy zwracamy uwagę na „(Nie) bezpieczeństwo urządzeń połączonych w sieci”.

Poczytajcie, pomyślcie.

Mamy nadzieję, że załączona pigułka wiedzy okaże się cennym źródłem patentów nt. ochrony danych osobowych w cyfrowym świecie, a także okazją do rozmowy o ochronie danych osobowych i prywatności w celu świadomego korzystania z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Zapoznajcie się z poniższymi wytycznymi, porozmawiajcie w domu o tym z rodzicami i cieszcie się bezpieczną nauką i zabawą w przestrzeni cyfrowej.

Porada (Nie) bezpieczeństwo urządzeń połączonych w sieci”