Przed nami czas ferii zimowych. Dzieci klas młodszych spotkały się dziś na apelu przygotowanym przez uczniów klas: 2a i 2b. Przepięknie wykonany montaż słowno muzyczny przypomniał nam jak należy bezpiecznie zachowywać się podczas zabaw zimowych. Pamiętajmy przede wszystkim o kasku podczas jazdy na nartach i łyżwach. Korzystajmy z miejskich lodowisk a nie zamarzniętych stawów.

Nie jesteśmy sami na stoku czy lodowisku, więc zawsze należy uważać na innych uczestników i zachować bezpieczną odległość. Ubierajmy się odpowiednio do pogody, miejmy ciepłe napoje podczas dłuższych wypraw, a w razie wypadku dzwońmy pod 112.

Pamiętajmy, aby czas ferii spędzić rozważnie i bezpiecznie. Jest to czas odpoczynku, ale także i wielu aktywności sportowych. Oprócz dobrego humoru i wspaniałej zabawy ważne jest bezpieczeństwo!! Nie możemy o tym zapomnieć! Bawmy się dobrze i mądrze, abyśmy mogli wspominać ferie tylko jako przyjemnie spędzony czas.

Każdy z nas na pewno dobrze kojarzy te wszystkie zasady, ale nie zaszkodzi je przypomnieć tym młodszym i starszym uczniom naszej szkoły. Życzymy wszystkim bezpiecznych ferii i udanego wypoczynku!

Teks: Małgorzata Gnat

Zdjęcia: Magdalena Frydryk