logografika świetlicy szkolnej

W ostatnim tygodniu przed feriami, nasze świetliczaki zostały zapoznane z zasadami bezpiecznej zabawy w trakcie ferii zimowych. Odbyły się pogadanki i rozmowy dotyczące ABC bezpiecznej zabawy w górach, na lodowisku, na nartach poruszaniu się po drogach. Wychowankom zostały przypomniane najważniejsze numery telefonów alarmowych, gdzie należy dzwonić w razie niebezpieczeństwa. Dzieci wykonały plakaty dotyczące ABC bezpieczeństwa w trakcie ferii.

Nauczyciele świetlicy zrealizowali kolejne zadanie z Ogólnopolskiego Projektu – „Świetliczaki na tropie przysłów” pt: ”Kto pyta nie błądzi”. W trakcie lekcji wychowawcy świetlicy przeprowadzili pogadanki dotyczące tematu i poinformowali uczniów jak należy się zachować w niebezpiecznych sytuacjach w różnych sferach życia. Uczniowie zapoznali się z wierszem Jana Brzechwy pt: „Kto pyta nie błądzi”.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Tarczyński